Leasing samochodów używanych

Leasing samochodów używanych leasing samochodów leasing samochodowy Starając się o leasing samochodowy nie każdy musi chcieć auto nowe. Przedmiotem leasingu może być równie dobrze auto z rynku wtórnego. Czym różni się leasing samochodów używanych i nowych? Otóż jeśli chodzi o rodzaj ponoszonych kosztów, to różnic nie ma. Te same wartości pieniężne otrzymamy przeprowadzając symulację na leasing samochodów używanych i nowych. Problemy mogą pojawić się na polu wieku samochodu. Zwykle utrudnienia pojawiają się przy samochodach w wieku 5 lat lub więcej.
Leasing samochodów używanych będzie także trudniejszy w przypadku młodszych firm, które na rynku istnieją na przykład rok. Tutaj tylko kilka firm zechce przedstawić swoją ofertę, w dodatku obejmą one auta najwyżej ze stażem trzy lub cztery lata. Wkład początkowy w takich przypadkach nie powinien przekraczać 15% wartości pojazdu.
W przypadku leasingu samochodów używanych pojawia się dużo więcej ograniczeń niż na przykład w kredycie na samochód z kilkuletnim stażem. Tutaj przewaga kredytu jest na przykład na polu długości spłaty. Leasing można zaciągnąć najdłużej na 5 lat, a więc 60 miesięcy. Dla porównania kredyt weźmiemy nawet na lat 10, czyli raty mogą być mniej odczuwalne. Co w efekcie oznacza jednak, że całkowity koszt kredytu będzie wyższy niż całkowity koszt leasingu. Inną przewagą jaką posiada w tej walce kredyt, jest fakt, że można go zaciągnąć nie wkładając początkowo nawet złotówki. W przypadku leasingu firma wymagać będzie kilku procent, nie powinno być to jednak więcej niż 15% w przypadku samochodów z rynku wtórnego.
Należy pamiętać, że zarówno opcje leasingu, jak i kredytowe można dostać na przykład w komisach samochodowych. Jeśli więc zdecydujemy się na kupno auta właśnie w takim miejscu, to możemy skorzystać z wygodnej opcji i nie szukania ofert w oddziałach banków. To czy wybierzemy leasing samochodów używanych, czy kredyt na samochody używane, powinno zależeć od naszych potrzeb. 

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Komentarze